To lepsza liga niż Hockeyettan... #8 Albin Thyni Johansson

3 tygodnie temu | 19.06.2024, 08:01
To lepsza liga niż Hockeyettan... #8 Albin Thyni Johansson

Gdy rozmawialiśmy przed Twoim pierwszym sezonem w Toruniu i zapytałem Cię o Twoje najmocniejsze strony, to powiedziałeś, że są nimi jazda na łyżwach i podania i udowodniłeś to notując 14 asyst w swoich występach i pokazując dobrą grę w formacji defensywnej. Jak Ty oceniasz ten miniony sezon w Twoim wykonaniu?

Powiedziałbym, że zeszłoroczny sezon był dla mnie w porządku. To był dla mnie szczególny czas, gdy po raz pierwszy grałem poza Szwecją i mieszkałem w nowym kraju, więc było wiele nowych rzeczy, do których musiałem się przystosować. Mam więc nadzieję, że w tym roku uda mi się zaliczyć jeszcze lepszy sezon. Ale ogólnie świetne doświadczenie i naprawdę fajny sezon.

Czy jest coś co zaskoczyło Cię jeśli chodzi zarówno o Tauron Hokej Ligę, jak i Polskę i miasto Toruń?

Nie powiedziałbym, że byłem zaskoczony, ponieważ zrobiłem rozeznanie przed przyjazdem do Torunia w zeszłym roku. Więc liga i zawodnicy byli naprawdę dobrzy, zgodnie z oczekiwaniami. Może sposób gry trochę mnie zaskoczył, myślę, że w Polsce gramy bardziej szybki i „radosny” rodzaj hokeja niż w Szwecji, gdzie jest bardzo surowy, systemowy.

Długo zastanawiałeś się, czy zostać w Toruniu, czy była to raczej prosta decyzja?

Zawsze mija trochę czasu, zanim wszystko dopnie się na ostatni guzik, ale powiedziałbym, że decyzja była łatwa, ponieważ, tak jak już powiedziałem, bardzo podobał mi się poprzedni sezon.Jak wyglądają teraz Twoje treningi? Trenujesz w swojej rodzinnej miejscowości?

Teraz jestem w moim rodzinnym mieście Luleå. Odbywam normalny trening przedsezonowy z siłownią i dużą ilością biegania, a także przez ostatnie kilka tygodni byłem na lodzie dwa razy w tygodniu z kilkoma innymi zawodnikami z Luleå.

Jak teraz, gdy masz za sobą cały sezon rozegrany w Polsce, porównałbyś naszą ligę z HockeyEttan, gdzie grałeś wcześniej?


Naprawdę podoba mi się polska liga, myślę, że styl gry jest naprawdę widowiskowy. To szybki i fizyczny hokej z dużą ilością uderzeń. Porównując ligi, powiedziałbym, że jest to lepsza liga niż Hockeyettan.Po tym jednym sezonie potrafiłbyś już powiedzieć kilka zdań po polsku?

[śmiech[ Tylko kilka zwrotów i to tych najłatwiejszych, jak przywitanie, pożegnanie i tak dalej. Ale w tym roku naprawdę spróbuję nauczyć się płynniej mówić po polsku!

Co chcesz przekazać toruńskim Kibicom, którzy będą mogli wspierać Cię nadal w naszych barwach?

Chcę tylko powiedzieć, że to niesamowite uczucie wrócić do Torunia i mam nadzieję, że zobaczę was wszystkich na Tor-Torze tej zimy, rozegrajmy masę świetnych meczów z fantastycznym wsparciem z trybun i walczmy o zwycięstwo w każdym z meczów! Do zobaczenia wkrótce!

Niniejszy wywiad, w świetle prawa autorskiego i prasowego, stanowi własność intelektualną KH Toruń HSA oraz autora wywiadu: Marcina Jurzysty. Powielanie, cytowanie, przedrukowywanie w całości lub we fragmentach, w wydawnictwach papierowych oraz internetowych, bez wiedzy i zgody autora zabronione.


Udostępnij