Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Jestem bardzo pewny swoich umiejętności i siły psychicznej... Rozmowa z Conradem Mölderem, nowym bramkarzem toruńskiej drużyny

5 miesięcy temu | 23.06.2021, 12:15
Jestem bardzo pewny swoich umiejętności i siły psychicznej... Rozmowa z Conradem Mölderem, nowym bramkarzem toruńskiej drużyny

Czuję się silny psychicznie i pewny siebie. Jestem gotów często grać i pomagać drużynie w zwycięstwach. Moi koledzy z drużyny mogą na mnie liczyć!

Czy byłeś zaskoczony, gdy trener Jussi zaproponował Ci dołączenie do toruńskiej drużyny?

Tak, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony i podekscytowany tą propozycją!

Od jak dawna znasz trenera Jussiego? Co sądzisz o jego filozofii trenerskiej?

Znam go już od jakiegoś czasu jako trenera reprezentacji Estonii. Wyniki jakie osiąga z prowadzonymi drużynami są dobre, więc widać, że ma dobrą wizję i wie doskonale, co robi.


Sezon 2017/2018, gdy grałeś w Chinach i osiągałeś bardzo dobre wyniki był chyba Twoim przełomowym. Jak grało Ci się w Chinach, na ile tamten sezon ukierunkował Twoją karierę hokejową? Byłeś brany pod uwagę jeśli chodzi o Draft NHL?

Nie powiedziałbym, że był to punkt zwrotny, ale na pewno to był dobry sezon. Graliśmy dobrze i prawie doszliśmy do playoffów. To był też sezon, w trakcie którego faktycznie rozmawiali ze mną scouci z NHL i trafiłem na długą listę zawodników branych pod uwagę przy drafcie, ale ostatecznie nie zostałem powołany.


A który moment w swojej karierze uważasz w takim razie za ten przełomowy?

Chyba nie miałem jeszcze takiego momentu w karierze. Zawsze jestem skupiony na nowych wyzwaniach i wciąż ciężko pracuję.

Jeśli się nie mylę, to miałeś okazję grać w tej samej drużynie z Robertem Arrakiem i Miro Lehtimaki, którzy już podpisali kontrakt z toruńską drużyną. Jak wspominasz wspólną grę z nimi? Przyjaźnicie się? Co sądzisz o tych zawodnikach?

Z Robertem znamy się całe życie, ponieważ jesteśmy w tym samym wieku i pochodzimy z bardzo małego kraju jeśli chodzi o hokej. Tak, zdobyliśmy razem brązowy medal w lidze fińskiej U20, to był historyczny moment i mamy razem dobre wspomnienia. Jeśli chodzi o Miro, to graliśmy w Liiga i w U20, gdzie zdobyliśmy brązowy medal. Lubi rywalizację i był dobrym kolegą z drużyny.

Oglądając niektóre Twoje interwencje bramkarskie widać, że nie boisz się grać poza polem bramkowym i potrafisz interweniować w bramce w sposób efektowny. Lubisz taki dynamiczny styl? Jakich bramkarzy podpatrujesz i cenisz najbardziej?

Tak, lubię grać krążkiem ponieważ jestem w tym dobry i pomaga to w grze moim kolegom z drużyny. Zawsze podążałem za Bradenem Holtby. Bardzo lubię jego styl gry.


Po rozegranym głównie w Mestis sezonie 2019/2020 wyjechałeś do słowackiej ekstraligi do Dukli Michalovice. Jaka miała być Twoja rola w tym zespole i czy to COVID sprawił, że nie grałeś?

Tak, dostałem się do tego zespołu w zeszłym sezonie bardzo późno, to była wielka szansa, na którą cieniem położyła się pandemia i był to dla mnie trudny rok. Nigdy nie sądziłem, że to nie moje umiejętności, tylko wirus pokrzyżuje mi plany, podobnie jak pokrzyżował je wielu innym zawodnikom i sportowcom.

Jak przepracowałeś więc poprzedni sezon?

Dużo ćwiczyłem sam i byłem na lodzie za każdym razem, gdy było to możliwe. Korzystałem też z możliwości trenowania z najlepszymi zawodnikami ze słowackiej ekstraligi.


Trener Jussi ustalił wierzy w Twoje umiejętności, które będziesz mógł pokazać już w pierwszych sparingach. Jak nastawiasz się do tej próby? Jesteś pewien swych umiejętności i siły psychicznej?

Jestem bardzo pewny swoich umiejętności i siły psychicznej, ponieważ pracuję naprawdę ciężko i to bardzo pomaga w tego typu rzeczach. Pokażę co potrafię w każdym meczu!

Odporność psychiczna to bardzo ważny aspekt, zwłaszcza w przypadku pierwszego bramkarza, a do tej roli aspirujesz w toruńskiej drużynie. Czy czujesz się mocny psychicznie i gotowy wziąć na siebie ciężar bycia pierwszym bramkarzem.

Tak jak powiedziałem, czuję się silny psychicznie i pewny siebie. Jestem gotów często grać i pomagać drużynie w zwycięstwach. Moi koledzy z drużyny mogą na mnie liczyć!


Jak aktualnie wyglądają Twoje przygotowania do sezonu i kiedy przyjedziesz do Torunia?

Obecnie ćwiczę 5-6 godzin dziennie i staram się być w jak najlepszej formie. Myślę, że pod koniec lipca przyjadę do Polski i dołączę do moich kolegów z toruńskiej drużyny.

Czym interesujesz się poza hokejem?

Lubię spędzać czas z przyjaciółmi i bardzo lubię uprawiać sport w bardzo wielu jego odmianach.

Czy masz jakąś wiedzę na temat Polskiej Hokej Ligi i Polski, jako kraju?

Słyszałem trochę o polskiej lidze i uważam, że to dobra liga, a teraz będę mógł przekonać się o tym osobiście! Wiem, że Polska to duży kraj, który uwielbia uprawiać sport i dużo grać w piłkę i to nie tylko nożną. Jesteście całkiem dobrzy w każdej dyscyplinie sportu, gdzie gra się piłką [śmiech].

Dokończ zdanie: Gdyby nie został bramkarzem hokejowym to byłbym…

Prawnikiem [śmiech].

Niniejszy wywiad, w świetle prawa autorskiego i prasowego, stanowi własność intelektualną KH Energa SA oraz autora wywiadu: Marcina Jurzysty. Powielanie, cytowanie, przedrukowywanie w całości lub we fragmentach, w wydawnictwach papierowych oraz internetowych, bez wiedzy i zgody autora zabronione.

Udostępnij