To była dobra seria... Deniss Fjodorovs

3 tygodnie temu | 25.03.2024, 12:37
To była dobra seria... Deniss Fjodorovs

Teraz, gdy pierwszy sezon w polskiej lidze masz już za sobą, powiedz czy spodziewałeś się takiego poziomu ligi, gdy przyjeżdżałeś do Torunia?

Kiedy tu przyjechałem, miałem nadzieję i słyszałem od innych zawodników, że poziom w Polsce jest dobry i mogę powiedzieć, że byłem mile zaskoczony tym, jak w istocie dobry jest poziom w tej lidze.

Wróćmy na chwilę do ćwierćfinałowych meczów z JKH GKS Jastrzębie. W tych sześciu meczach strzeliłeś jedną bramkę i przy jednej asystowałeś. Co Twoim zdaniem przesądziło o tym, że to JKH gra teraz w półfinale?

To była dobra seria, myślę, że mogliśmy zagrać lepiej. JKH GKS Jastrzębie to silna drużyna, myślę, że innym zespołom nie będzie łatwo z nimi grać.

Znalazłeś się na trzecim miejscu w naszej drużynie jeśli chodzi o zdobyte punkty. W całym sezonie uzbierałeś ich 26 w 44 meczach, zdobywając 12 goli i notując 14 asyst. Czy te punkty trudniej było Ci zdobyć w Tauron Hokej Lidze niż w Kazachstanie, gdzie grałeś przed przyjściem do Torunia?

Powtórzę jeszcze raz, poziom zawodników w lidze jest bardzo dobry. Najpierw musiałem dostosować się do tej drużyny i ligi, potem miałem słabszy okres w trakcie rozgrywek. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę mógł zdobyć więcej punktów i pomóc drużynie jeszcze bardziej.

Jakie masz wakacyjne plany, zanim rozpoczną się letnie przygotowania do nowego sezonu?

Tak, oczywiście. Teraz potrzebujemy dużo odpoczynku, a potem musimy rozpocząć indywidualne przygotowania do następnego sezonu i przyjechać na obóz treningowy w dobrej formie fizycznej.Reprezentacja Łotwy zagra na Mistrzostwach Świata w tej samej grupie co Polska. Jakie wyniki obu tych drużyn przewidujesz?

Oczywiście będę śledził poczynania obu drużyn na tych mistrzostwach, myślę, że obie pokażą dobry hokej i nie będzie łatwo grać przeciwko nim.

Niniejszy wywiad, w świetle prawa autorskiego i prasowego, stanowi własność intelektualną KH Toruń HSA oraz autora wywiadu: Marcina Jurzysty. Powielanie, cytowanie, przedrukowywanie w całości lub we fragmentach, w wydawnictwach papierowych oraz internetowych, bez wiedzy i zgody autora zabronione.

Udostępnij