Przygotowanie mentalne to klucz do sukcesu... Patryk Napiórkowski

9 miesięcy temu | 18.05.2023, 09:32
Przygotowanie mentalne to klucz do sukcesu... Patryk Napiórkowski

Patrząc na sezon 2022/2023, który w przeważającej większości rozegrałeś w drużynie SMS Toruń, zdobywając 20 goli i notując 19 asyst w 24 meczach, widać, że zrobiłeś spory progres, który zaowocował najpierw dwukrotnym pojawieniem się w składzie meczowym seniorskiej drużyny, a teraz zaowocował podpisaniem kontraktu. Zacznijmy jednak od występów i nauki w SMS, gdzie wczoraj rozpoczęły się zapisy na kl. 1 o profilu hokejowym. Jak zareklamowałbyś swoją szkołę, co wyjątkowego Ci dała i dlaczego warto ją wybrać?

 

W Szkole Mistrzostwa Sportowego trafiłem pod skrzydła naprawdę dobrych trenerów. To oni motywowali mnie do ciężkiej pracy ,wyciągnęli ze mnie to, co najlepsze, a wszystkie błędy były zauważane i korygowane. Jeśli ktoś zastanawia się nad tym, by łączyć hokej z nauką, to toruński SMS jest naprawdę świetną opcją.

 

Jeśli już przy tematach szkolnych jesteśmy, to jak poszła Ci matura? Na jaki temat z polskiego pisałeś?

 

Sądzę że matura poszła mi  dobrze, myślę że zdam [śmiech]. A co do tematu z polskiego to wybrałem drugi temat, a więc: „Co sprawia, że człowiek staje się dla drugiego człowieka bohaterem?”. Odniosłem się  do powieści „Lalka”, ponieważ znałem ją najlepiej. Jestem dobrej myśli i niech tak zostanie [śmiech].

 

Wspomnieliśmy już o tym, że dwa razy pojawiłeś się w składzie meczowym naszej drużyny w ubiegłym sezonie. Jakie to było uczucie?

 

Bardzo byłem zaskoczony i szczęśliwy. Starałem się wypaść jak najlepiej, ale ocenę pozostawiam innym. Wiem, że muszę dużo pracować ponieważ różnica między MHL a PHL jest ogromna i to motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy.

 

Nad czym chcesz szczególnie popracować przed rozpoczęciem nowego sezonu?

 

Przede wszystkim myślę, że przygotowanie mentalne to klucz do sukcesu i staram się  nad tym pracować. Oczywiście nie można pominąć treningów ogólnorozwojowych i techniki.

 

 

Niniejszy wywiad, w świetle prawa autorskiego i prasowego, stanowi własność intelektualną KH Toruń HSA oraz autora wywiadu: Marcina Jurzysty. Powielanie, cytowanie, przedrukowywanie w całości lub we fragmentach, w wydawnictwach papierowych oraz internetowych, bez wiedzy i zgody autora zabronione.

Udostępnij