Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
Home Odkryj Kadra Terminarz Social Media

3 tygodnie temu

Pożegnanie z trenerem Jurijem Chuchem

Zapadła decyzja aby nie przedłużać kontraktu o kolejny sezon z trenerem Czuchem. Jednocześnie chcemy gorąco i szczerze podziękować białoruskiemu selekcjonerowi za cztery lata jego pracy w Toruniu i wszystkie emocje sportowe, które przeżywaliśmy razem.

Toczące się dyskusje w polskim środowisku hokejowym, a także deklaracje zarządu PZHL i PHL wyraźnie wskazują, że w trosce o rozwój polskiego hokeja / reprezentacji Polski zostaną w podjęte decyzje ograniczające liczbę obcokrajowców na lodzie.

Na zapleczu naszej drużyny rośnie nowe pokolenie młodych toruńskich hokeistów, gorąco kibicujemy naszym Sokołom i cieszymy się że osiągają sukcesy sportowe.

W sezonie 2021/2022 chcielibyśmy się przygotować do nadchodzących zmian w regulaminie, a także dać szansę rozwoju młodym toruńskim hokeistom w barwach naszej drużyny. Wymaga to od nas zmiany dotychczasowej polityki.

Wychodząc na przeciw wielu zapytaniom kierowanym pod adresem naszego klubu pragniemy poinformować, że w dniu 31 marca 2021 zakończył się kontrakt trenera Jurija Czucha, który pracował z naszą drużyną przez ostatnie cztery sezony, począwszy od 2017 roku.

Skupienie naszego trenera na wyłącznie ambicjach sportowych pozwoliło nam osiągnąć w tym roku 5. miejsce w mistrzostwach PHL. To bez wątpienia sukces, niemniej ciążą na nas obowiązki, musimy pamiętać o młodzieży, o wychowywaniu nowego pokolenia zawodników. Liczy się nie tylko sukces sportowy, ale także wychowawcza rola sportu. Nasza drużyna, aby móc sprostać nowym zadaniom, potrzebuje szkoleniowca, wychowawcy.

Dlatego też zapadła decyzja aby nie przedłużać kontraktu o kolejny sezon z trenerem Czuchem. Jednocześnie chcemy gorąco i szczerze podziękować białoruskiemu selekcjonerowi za cztery lata jego pracy w Toruniu i wszystkie emocje sportowe, które przeżywaliśmy razem.

Trener Jurij Czuch w sezonie 2017/2018 wywalczył z naszą drużyną mistrzostwo 1. Ligi i awans do Polskiej Hokej Ligi, w której, w ciągu kolejnych sezonów 2018/2019, 2019/2020 i 2020/2021 nasza drużyna zawsze meldowała się w play offach, zajmując w końcowej klasyfikacji 6., 8. i 5. miejsce, a także awansując do turnieju finałowego Pucharu Polski w sezonie 2020/2021.

Życzymy trenerowi samych sukcesów i jak najwięcej satysfakcji w dalszej karierze trenerskiej i zapewniamy, że na zawsze wpisał się do historii toruńskiego hokeja i pozostanie w pamięci wszystkich Kibiców i Sympatyków naszego klubu.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że poszukiwania i rozmowy z kandydatami na następcę trenera Czucha już trwają i dołożymy wszelkich starań, by nasz wybór i decyzja, w kwestii nowego szkoleniowca, zapewniły naszej drużynie, oraz młodzieży do niej aspirującej jak najlepszy rozwój i pozwoliły sprostać wymaganiom, przed jakimi przychodzi nam stanąć.

Nie jest koniec naszej współpracy z zagranicznymi zawodnikami, bo takich możliwości nie mają nawet najbogatsze kluby w Polsce. Będziemy budować drużynę i wykorzystaniem pierwiastka zagranicznego. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi zawodnicy będą rozwijać się nadal pod okiem nowego trenera.

Udostępnij