Pokażę Kibicom dobry hokej... Pauls Svars

3 tygodnie temu | 29.01.2024, 13:49
Pokażę Kibicom dobry hokej... Pauls Svars

Co wiesz na temat polskiej ligi? Co prawda dla Ciebie będzie to debiut w Polsce, ale chociażby na Węgrzech w barwach Dunaújvárosi Acélbikák, grali z Tobą zawodnicy, którzy mieli okazję grać w Polsce, począwszy od Elliota, poprzez Nikiego Koskinena, Eliasa Elomaa, czy Jessego Ahonena. Czego spodziewasz się po grze w toruńskiej drużynie?

Wiem, że polska liga jest całkiem niezła, a poziom hokeja z roku na rok idzie w górę. Oczekuję drużyny z dużymi ambicjami, aby pokazać najlepszy wynik, jaki możemy.Ty masz za sobą dwa sezony gry na Węgrzech, oba sezony w tej samej drużynie. Łącznie 71 meczów, w których jako obrońca zebrałeś 30 punktów. Jak oceniasz poziom ligi węgierskiej?

Liga węgierska jest dość podobna do polskiej, liga z roku na rok rośnie, ponieważ importuje wielu graczy.

Podsumowując okres, w którym grałeś na Łotwie w drużynach seniorskich, to wystąpiłeś w 92 meczach, sięgnąłeś po Mistrzostwo Łotwy w sezonie 2020/2021 z Olimp Riga, a rok później z tą samą drużyną po wicemistrzostwo. Jaką historią z okresu gry na Łotwie chciałbyś się podzielić z toruńskimi Kibicami?

Olimp Ryga był nową drużyną w rozgrywkach i wniósł do ligi wysokie standardy. Miałem okazję tam grać. W drużynie mieliśmy bardzo doświadczonych zawodników, dlatego mieliśmy tak dobre wyniki.

W Twojej karierze pojawił się wątek gry w KHL w drużynie Dynama, gdzie w sezonie 2017/2018 rozegrałeś 9 meczów. Co zapamiętałeś z tego czasu?

Grałem w drużynie juniorów, to był klub farmerski Dynama Ryga. Trener Dynama zauważył mnie i dał szansę gry w KHL jako młodemu zawodnikowi. To było dla mnie ogromnie cenne doświadczenie.Pochodzisz z Lipawy, gdzie rokrocznie odbywa się turniej towarzyski Amber Puck. Nie wiem czy wiesz, ale drużyna z Torunia wygrała ten turniej w 2019 roku i może nawet grałeś wtedy w drużynie z Rygi.

Tak wiem, w moim rodzinnym mieście organizują turniej Amber Puck, ale nigdy tam nie grałem do tej pory.

Co chcesz powiedzieć toruńskim Kibicom?


Słyszałem, że toruńscy kibice są wspaniali i nie mogę się doczekać gry w Toruniu. Pokażę Kibicom dobry hokej i uszczęśliwię ich zwycięstwami.

Niniejszy wywiad, w świetle prawa autorskiego i prasowego, stanowi własność intelektualną KH Toruń HSA oraz autora wywiadu: Marcina Jurzysty. Powielanie, cytowanie, przedrukowywanie w całości lub we fragmentach, w wydawnictwach papierowych oraz internetowych, bez wiedzy i zgody autora zabronione.


Udostępnij