Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Podsumowanie pierwszego etapu przygotowań

4 miesiące temu | 13.07.2021, 12:22
Podsumowanie pierwszego etapu przygotowań

Czas na regenerację

9 lipca odbył się ostatni przed przerwą urlopową trening naszej drużyny. Okres przygotowawczy pod wodzą trenera Jussiego Tupamakiego odbiegał w opinii zawodników od poprzednich.

Trener postawił głównie na intensywne, krótkie urozmaicone ćwiczenia w trakcie których wykorzystywał lokalną bazę treningową – siłownie, boiska, orliki, bieżnię. Zawodnicy w rozmowach podkreślali wielokrotnie o zupełnie nowej filozofii przygotowań, i ciekawych, niestandardowych ćwiczeniach rozwijających motorykę.

Podsumowanie tego etapu przez trenera:

„W pierwszej części przygotowań skupiliśmy się na budowaniu ogólnego poziomu sprawności oraz szybkości i zwinności. Skupiliśmy się również na wytrzymałości i stabilności mięśni głębokich. Dzięki treningom chcieliśmy utrzymać umiejętności  indywidualne zawodników i zapobiec kontuzjom, gdy w sierpniu rozpocznie się okres bezpośrednio poprzedzający start rozgrywek gdzie główny nacisk położony jest na treningi na lodzie. Pierwsza faza przygotowań poszła dobrze i teraz lepiej rozumiem, gdzie są zawodnicy z ich kondycją i na czym musimy się skupić przed i w trakcie sezonu.”

Zawodnicy wrócą do treningów 26 lipca, i po krótkim wprowadzeniu wejdą od początku sierpnia na lód na toruńskim Tor-Torze. W Toruniu zaczną się również niedługo pojawiać zakontraktowani zawodnicy zagraniczni, tak aby kolejny etap spędzić razem z drużyną, zgrać się i w optymalnej formie rozpocząć rozgrywki Polskiej Hokej Ligi na początku września.

Udostępnij