Czy tęskniłem za Toruniem? Jasne! Patryk Kogut

1 rok temu | 02.06.2023, 09:28
Czy tęskniłem za Toruniem? Jasne! Patryk Kogut

Gdy dołączyłeś do naszej drużyny w sezonie 2021/2022 szybko zdobyłeś sympatię toruńskich Kibiców, którzy najpierw bardzo ubolewali, gdy kontuzja wyeliminowała Cię w trakcie serii play-off z Jastrzębiem, a potem ubolewali jeszcze bardziej, gdy zdecydowałeś się przenieść na sezon 2022/2023 do Sosnowca. Zdarzało Ci się zatęsknić za Toruniem?

 

Cieszę się, że zostawiłem po sobie dobre wrażenie i mam nadzieję, że dalej tak pozostanie. A czy tęskniłem? Jasne, że tak! Bardzo mi się podoba w Toruniu!

 

Długo zmagałeś się jeszcze z tamtą kontuzją, o której przed chwilą wspomnieliśmy?

 

Do treningów wróciłem w czerwcu ale powrót do pełnej sprawności trwał do połowy lipca. Najważniejsze, że to już dawno za mną!

 

Gdy grałeś u nas zdążyłeś rozegrać 37 meczów, zdobywając  19 punktów. W Sosnowcu zagrałeś 42 razy, gromadząc 18 punktów, na które na nasze nieszczęście złożyły się również gole strzelane w meczach przeciwko nam [śmiech]. Jak oceniasz miniony sezon w swoim wykonaniu?

 

To prawda, udało mi się nawet ustrzelić hattricka w meczu z Toruniem ale niestety pod koniec sezonu zaliczyliśmy długą serię porażek oraz nie udało nam się urwać choćby jednego meczu w play-off, a to rzuca cień i zapomina się o tych lepszych chwilach.

 

Czy długo zastanawiałeś się nad powrotem do nas? Tym razem zabierasz ze sobą narzeczoną, czy przyjeżdżasz sam?

 

Trwało to kilka dni ale nie była to ciężka decyzja.

 

Gdy robiłem z Tobą wywiad przed sezonem 2021/2022 i pytałem o pozahokejowe zainteresowania, wspominałeś m.in., że ogrywałeś wtedy Cyber Punka i że miałeś za sobą na razie tylko dwie misje, potem zrobiłeś przerwę, bo były znane graczom problemy z grywalnością tego tytułu i wszyscy czekali na poprawki i chciałeś wrócić do tego tytułu i dograć do końca. To teraz powiedz czy dograłeś do końca i czy zrobiłeś platynę?

 

Oczywiście, że wróciłem, ale niestety długo po wprowadzeniu poprawek i muszę przyznać, że nie pochłonęła mnie zbytnio. Dlatego wróciłem do najlepszej gry na świecie która nie nudzi mi się od 10 lat, a więc LOL-a [League of Legends].

 

Jak wyglądają teraz Twoje treningi i czy poza nimi masz w planach jakiś wakacyjny wyjazd?

 

Aktualnie w tygodniu chodzę 4 razy w tygodniu na siłownię, gdzie skupiam się głównie na sile oraz stabilizacji. Do tego dokładam interwały, rower, rolki oraz dwa razy w tygodniu basen, do którego wróciłem po kilku latach przerwy.

 

 

Niniejszy wywiad, w świetle prawa autorskiego i prasowego, stanowi własność intelektualną KH Toruń HSA oraz autora wywiadu: Marcina Jurzysty. Powielanie, cytowanie, przedrukowywanie w całości lub we fragmentach, w wydawnictwach papierowych oraz internetowych, bez wiedzy i zgody autora zabronione.

Udostępnij