Ciężko pracowałem, aby zacząć zdobywać bramki... Ilya Korenchuk

10 miesięcy temu | 15.11.2022, 13:00
Ciężko pracowałem, aby zacząć zdobywać bramki... Ilya Korenchuk

Jedenaście strzelonych przez Ciebie do tej pory goli, plasują Cię na wysokim, drugim miejscu w rankingu strzelców Polskiej Hokej Ligi. Lepszy od Ciebie obecnie jest tylko Krystian Dziubiński z Re-Plast Unii Oświęcim, który ma na koncie 13 goli. W pierwszych meczach sezonu nie oglądaliśmy Twoich trafień, ale gdy już zacząłeś trafiać, robisz to bardzo regularnie. Co sprawiło, że w pewnym momencie odblokowałeś się i zacząłeś zdobywać kolejne gole i oczywiście, czy masz zamiar wyprzedzić Krystiana?

Ciężko pracowałem, aby zacząć zdobywać bramki, a dobra postawa kolegów z drużyny bardzo mi pomogła. Dawali dobre podania i wystarczyło tylko strzelić, by zdobyć gola.

W pierwszej dziesiątce strzelców jest, na miejscu 6. jest również Niki Koskinen, z którym grasz ostatnio w jednej formacji, razem z Markiem Viitanenem. Jak Wam się współpracuje?

Lubię grać z Nikim, jak również z Markiem, nie graliśmy razem wielu meczów, ale jestem pewien, że uda nam się wspólnie zrobić wynik.


Masz za sobą udział w zgrupowaniu treningowym reprezentacji Ukrainy, gdziem mieliście okazję rozegrać też mecze kontrolne. Jak oceniasz występ swój i całej drużyny?

Zgrupowanie w reprezentacji przebiegło znakomicie, rozegraliśmy dobre mecze z drużynami z elitarnej dywizji, w których odnieśliśmy 2 zwycięstwa i zajęliśmy 3 miejsce.

Najbliższe mecze rozegramy z Sanokiem, Zagłębiem i Podhalem. Czy mobilizujecie się, by z tych trzech meczów wywalczyć komplet punktów?

Jak najbardziej! Teraz najważniejsze jest, aby drużyna przerwała passę porażek i byśmy zaczęli wygrywać, a jeśli moje bramki i asysty w tym pomogą, to będzie super!

Niniejszy wywiad, w świetle prawa autorskiego i prasowego, stanowi własność intelektualną KH Toruń HSA oraz autora wywiadu: Marcina Jurzysty. Powielanie, cytowanie, przedrukowywanie w całości lub we fragmentach, w wydawnictwach papierowych oraz internetowych, bez wiedzy i zgody autora zabronione.

Udostępnij