Chcę przynieść toruńskiej drużynie wiele zwycięstw... Adam Pauliny

9 miesięcy temu | 18.09.2023, 10:25
Chcę przynieść toruńskiej drużynie wiele zwycięstw... Adam Pauliny

Czy Riku Tiainen, z którym miałeś okazję grać w Martinie, zdążył opowiedzieć Ci o naszej drużynie?

Więc przede wszystkim pozdrawiam wszystkich kibiców KH Energa Toruń! Tak, rozmawiałem krótko z Riku, powiedział, że chłopacy są super, że ekipa w szatni jest rewelacyjna!

Jak wspominasz czas wspólnej gry z Riku?

Rozumieliśmy się z Riku świetnie i strzeliliśmy dużo fajnych bramek w meczach.Czy myślałeś wcześniej o spróbowaniu swoich sił w polskiej lidze? Pewnie dzięki np. Damianowi Tyczyńskiemu, który również grał dla Marcina, miałeś okazję posłuchać trochę opowieści o naszej lidze?

Myślałem o grze w polskiej lidze jakieś cztery lata temu, kiedy miałem przenieść się do Krakowa, ale ostatecznie macierzysty klub mnie nie puścił. Tak, tak, oczywiście, Tyczka i ja również rozumieliśmy się zarówno na lodzie, jak i poza nim, a on opowiedział mi kilka historii, zwłaszcza o tym, że nie jest to łatwa liga, gra się ciężko i szybko.

Grałeś dla reprezentacji Słowacji na poziomie U18 i U20. Jakie wspomnienia pozostały Ci z tych meczów?


To z pewnością wspaniałe wspomnienia z reprezentacji, byliśmy tam świetną drużyną, szkoda, że nie osiągnęliśmy żadnego wielkiego sukcesu, ale wszystkie te mecze zostaną na zawsze w mojej pamięci.

Sprawdziłem kto wystąpił na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy, na którym miałeś okazję wystąpić w 2017 roku i zdobyć brązowy medal i trzeba przyznać, że ciekawych nazwisk tam nie brakowało i nie brakuje. Eetu Tuulola draftowany przez Calgary Flames, Kristian Vesalainen draftowany przez Winnipeg Jets, Janne Kuokkanen drafotwany przez Carolina Hurricanes, Niclas Almari draftowany przez Pittsburgh Penguins, Eetu Liukas draftowany przez New York Islanders, to tylko kilka takich nazwisk. Jakie masz wspomnienia z tego turnieju, z jakimi zawodnikami i drużynami się wtedy zmierzyłeś?

Nawet nie wiedziałem, że takie nazwiska przewinęły się przez ten turniej [śmiech]. Powiem szczerze, że niewiele pamiętam z tego turnieju [śmiech], w każdym razie wiem, że zajęliśmy trzecie miejsce, ale tam były chyba tylko cztery drużyny [śmiech].Jak oceniłbyś swój miniony sezon w Martinie? Statystycznie był to Twój najlepszy sezon w karierze. Zdobyłeś 26 punktów w 53 meczach.

Na pewno nie mogę ocenić ostatniego sezonu w Martinie pozytywnie, bo cel nie został zrealizowany a był nim awans do ekstraklasy, co do mnie osobiście, to też nie byłem zbyt zadowolony, bo miałem strasznie dużo niewykorzystanych szans, z których mogłem strzelić bramki.

Czy miałeś już okazję porozmawiać z trenerem Juhą Nurmienem. Czy znasz już swoje zadania na lodzie?

Rozmawiałem już z trenerem, ale nie rozmawialiśmy jeszcze o zadaniach na lodzie. Poznam je wkrótce!

Co chcesz wnieść do drużyny?

Ja przede wszystkim chcę przynieść toruńskiej drużynie wiele zwycięstw i mam nadzieję, że zadowolę kibiców bramkami i asystami.


Niniejszy wywiad, w świetle prawa autorskiego i prasowego, stanowi własność intelektualną KH Toruń HSA oraz autora wywiadu: Marcina Jurzysty. Powielanie, cytowanie, przedrukowywanie w całości lub we fragmentach, w wydawnictwach papierowych oraz internetowych, bez wiedzy i zgody autora zabronione.

Udostępnij