3 tygodnie temu

Kampania - ustrzeż się przed zakażeniem

Rusza kampania, która ma przypomnieć mieszkańcom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii. W tym celu zostały przygotowane plakaty oraz filmy ze znanymi torunianami, którzy przechorowali COVID. W kampanii bierze udział również nasz klub, reprezentowany przez trenera Yurij

W przestrzeni miejskiej oraz w Internecie pojawią się plakaty przypominające w oryginalny sposób, jakie są zasady, do których musimy się stosować w walce z koronawirusem. Zwracają one uwagę, że tylko dystans, maseczka i dezynfekcja mogą pomoc się nam uchronić przed wirusem.

Robią to w sposób dowcipny i „toruński”, nawiązują bowiem do legend i tradycji związanych z naszym miastem, a ich bohaterami są np. Mikołaj Kopernik, Flisak czy rycerze.. Autorem plakatów jest znany toruński rysownik Marcin Treichel, a zobaczyć je można m.in. na przystankach autobusowych i tramwajowych, w komunikacji miejskiej, budynkach użyteczności publicznej czy miejskich instytucjach.

Żeby uzmysłowić, że wirus może dosięgnąć każdego, przygotowano filmy ze znanymi torunianami, którzy przechorowali COVID. Dzielą się z nami swoimi doświadczeniami, opowiadają, jak doszło do zarażenia, jak się czuli, co było w tym czasie dla nich najważniejsze.

Każdy film stanowi osobną historię, a o swoich przeżyciach opowiadają m.in. Artur Cieciórski – zwycięzca II edycji programu „You can dance”, Agnieszka Kobus-Pęńsko – rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg, Mariusz Składanowski – dziennikarz Radia Gra, Juryj Czuch - trener KH Energa Toruń czy lekarz hematolog Dominik Chraniuk.

Filmy pokazywane będą w Internecie, na stronach miasta czy naszych mediach społecznościowych.Dodatkowo powstał jeden film, w którym są zebrane najważniejsze wypowiedzi każdego z naszych bohaterów – zostanie on wyemitowany w lokalnej telewizji, jak również na stronie miasta www.torun.pl.

Skrót filmu zaś będzie wyświetlany w komunikacji miejskiej.

Udostępnij