Treningi na lodzie i testy nowych graczy

Od poniedziałku 23.07 nasza drużyna rozpoczęła kolejny etap przygotowań – zawodnicy weszli na lód na II tafli lodowiska Tor-Tor.
W każdym tygodniu treningi odbywać będą się dwa razy dziennie – do południa zajęcia specjalistyczne, natomiast o godz. 19.15 trening na lodzie.

W składzie drużyny w tej chwili są zawodnicy, którzy przygotowują się od maja pod okiem trenera Yuira Chukha, przyjechała już także trójka ulubieńców naszych kibiców zza wschodniej granicy tj.Robert Korchokha, Daniil Orekhin, Semyon Garshin. Zjawił się już także w Toruniu Marcin Biały, zawodnik który zdobywał Mistrzostwo i Puchar Polski z drużyną Sanoka.

Blisko drużyny jest również rosyjski bramkarz z doświadczeniem w lidze VHL (ponad 300 spotkań) Gleb Yevdokimov, którego na lodzie będzie można zobaczyć od dzisiaj – niestety podróż jego bagażu z Moskwy odbywała się z dużymi przygodami, ostatecznie trafił do Torunia bez swoich łyżew bramkarskich.

Również bardzo blisko zawarcia kontraktu z naszą drużyną jest Mistrz Polski z zeszłego sezonu napastnik Artyom Mentyuk, który przebywa w Toruniu od kilku dni –

Na testach pojawili się, lub pojawią się dzisiaj są zawodnicy:
Obrońcy:
Tomas Parizek – czeski zawodnik występujący w ostatnim sezonie w Naprzodzie Janów, będzie przebywał w Toruniu do piątku, jeśli znajdzie uznanie w oczach trenera, będziemy rozmawiać o jego występach w naszym zespole

https://www.eliteprospects.com/player/107179/tomas-parizek

David Grigoryan – atletycznie zbudowany obrońca urodzony w Yerevaniu, który poprzednie dwa sezony spędził w Białoruskiej 2 lidze, w poprzednim sezonie zdobywając 41 punktów w 49 meczach.

Sergei Pakhmurin – rosjanin urodzony w Saratowie, w poprzednim roku kapitan drużyny HK Astana

Maxim Kamenkov – białoruski obrońca, mający za sobą 260 występów w białoruskiej ekstralidze.

Napastnicy:
Na zaproszenie naszego trenera Yuira Chukha na kilka dni do Torunia przyjeżdża dobrze znany mu gracz, mający za sobą 377 spotkań w KHL w tym łącznie 67 w Spartaku Moskwa, oraz innych drużynach tej ligi, gdzie zdobył sumując 45 bramek i 70 asyst – Alexander Komaristy
Kwestia jego pozostania w naszym mieście na najbliższy sezon jest tematem otwartym.

Maxim Titok: zawodnik który już pojawił się u nas w ramach testów w poprzednim roku, jednak wtedy nie doszliśmy do porozumienia. Wystąpił do tej pory w prawie 50 meczach białoruskiej ekstraligi, a poprzedni sezon spędził zdobywając 45 punktów w drużynie HC Poznań w naszej I lidze.

Komentowanie zamknięte.