Zawodnicy szlifują formę

Od 20 lipca zawodnicy wrócili po urlopach do zajęć treningowych. Od tego czasu zajęcia odbywaja się dwa razy dziennie, z czego jeden raz na lodzie wieczorami. Obecnie zajęcia odbywają się na drugiej tafli lodowiska, pierwsza zostanie zamrożona prawdopodobnie ok. 15 … Czytaj dalej


Trener na nowy sezon

Decyzją Zarządu oraz Rady Nadzoroczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej drużynę w rozgrywkach ekstraligowych w sezonie 2015/2016 poprowadzi urodzony w Novokuźniecku Białorusin z Rosyjskim paszportem 43 letni Oleg Małaszkiewicz. Trener był w Toruniu w tym tygodniu na negocjacjach kontraktowych, … Czytaj dalej


Łukasz Zachariasz wzmacnia naszą drużynę

Łukasz Zachariasz w ostatnim sezonie występował w Zagłębiu Sosnowiec, z którym wywalczył awans do Polskiej Hokej Ligi. Wystąpił w 40 meczach, zdobywając w nich 13 bramek i notując 27 asyst. Warto zaznaczyć, że doświadczony napastnik ma na swoim koncie ponad … Czytaj dalej


Zgłoszenie do ekstraligi PHL

W dniu dzisiejszym Zarząd KS Toruń HSA w związku z uchwałą Rady Nadzorczej z dnia 26.05.2015 dokonał zgłoszenia drużyny Nesty Toruń do rozgrywek ekstraligi PHL hokeja na lodzie. W dalszym ciągu trwają intensywne prace nad zbudowaniem budżetu na poziomie niezbędnym … Czytaj dalej


Porozumienie z MKS Sokoły

W dniu dzisiejszym doszło do spotkania Zarządu klubu Nesty Toruń z Zarządem klubu młodzieżowego MKS Sokoły Toruń. Przedmiotem spotkania było ustalenie porozumienia i warunków współpracy pomiędzy obydwoma klubami w nadchodzącym sezonie hokejowym. Konstruktywne rozmowy zakończyły się podpisaniem stosownego porozumienia. Zawodnicy … Czytaj dalej


Nagroda dla hokeistów

Drużyna Nesta Toruń Klubu Sportowego Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna odebrała nagrodę za udział w rozgrywkach fazy play-off w sezonie rozgrywkowym 2014/2015 I ligi hokeja na lodzie. – Gratuluję zawodnikom i działaczom, życzę udanego wypoczynku – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. … Czytaj dalej


Pierwszy trening

Poniedziałek po długim majowym weekendzie dla naszych hokeistów to początek przygotowań do nowego sezonu. Pierwszy trening poprowadził trener Marek Górecki na boisku sportowym – Orliku przy ul. Morcinka – nieopodal TorToru. Trener wyraził zadowolenie z zaangażowania zawodników którzy na treningu … Czytaj dalej


Przedsezonowe spotkanie organizacyjne

Wczoraj na lodowisku Tor-Tor odbyło się spotkanie drużyny z Prezesem klubu. Zawodnikom został przedstawiony trener, który poprowadzi letnie przygotowania kondycyjne. Trener Marek Górecki przedstawił hokeistom jak będzie wyglądał letni okres przygotowań, jakiego typu zajęć moga się spodziewać w najbliższym czasie. … Czytaj dalej


Rozpoczynamy przygotowania

W dniu wczorajszym Klub porozumiał się z trenerem w sprawie prowadzenia letnich przygotowań naszej drużyny przed sezonem 2015/16. Zajęcie z drużyną w tym okresie poprowadzi były zawodnik toruńskiego Pomorzanina trener Marek Górecki. Gotowy jest on również zostać asystentem głównego trenera … Czytaj dalej


Rozwiązanie umowy z trenerem A. Masewiczem

Na spotkaniu Rady Nadzorczej KS Toruń HSA w dniu 30.03.2015 podjęto decyzję o rozwiązaniu kontraktu z trenerem drużyny Andrzejem Masewiczem. Rada Nadzorcza docenia wkład oraz zaangażowanie trenera w rozwój zespołu oraz toruńskiego hokeja, jednak po dwóch sezonach pod kierownictwem trenera … Czytaj dalej